| Nom De Marque: | Ruifujie |
| Numéro De Modèle: | DL-37.9/185 |
| Nombre De Pièces: | 1 |
| Prix: | Discussed |
| Délai De Livraison: | 1 mois |
| Conditions De Paiement: | T/T, Union occidentale |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DL-37.9/185 (DL185) |
| Nominal Refrigeration Capacity | 37.9 kW (37,900 W) |
| Applicable Cold Room Area | 185 ㎡ |
| Tube Volume | 22.7 L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Diameter | φ25 / φ48 mm |
| Fan Configuration | 4 units |
| Fan Diameter | 500 mm |
| Fan Voltage | 380 V |
| Total Fan Power | 1,656 W (4 × 414 W) |
| Air Volume | 24,000 m³/H |
| Air Throw Range | 15 m |
| Fin Defrost Power | 7,200 W |
| Drain Pan Defrost Power | 2,400 W |
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |
| Nom De Marque: | Ruifujie |
| Numéro De Modèle: | DL-37.9/185 |
| Nombre De Pièces: | 1 |
| Prix: | Discussed |
| Détails De L'emballage: | caisse en bois |
| Conditions De Paiement: | T/T, Union occidentale |
| Parameter | Specification |
|---|---|
| Model | DL-37.9/185 (DL185) |
| Nominal Refrigeration Capacity | 37.9 kW (37,900 W) |
| Applicable Cold Room Area | 185 ㎡ |
| Tube Volume | 22.7 L |
| Refrigerant Inlet/Outlet Diameter | φ25 / φ48 mm |
| Fan Configuration | 4 units |
| Fan Diameter | 500 mm |
| Fan Voltage | 380 V |
| Total Fan Power | 1,656 W (4 × 414 W) |
| Air Volume | 24,000 m³/H |
| Air Throw Range | 15 m |
| Fin Defrost Power | 7,200 W |
| Drain Pan Defrost Power | 2,400 W |
| Supply Ability | 1000000 pieces/year, MOQ is usually one piece |
|---|---|
| Shipping Time | Sample order in stock within 3 days, Bulk order generally 10-15 working days after receiving deposit |
| Shipping Method | Support by sea, by air, by express (DHL, FedEx, UPS...) |
| Payment Terms | TT/Western Union 30% Advance Payment, 70% Final Payment |
| Shipping Port | Ningbo Port, Shanghai Port, Shenzhen Port |